životopis hilary duff

13. dubna 2008 v 11:04 |  HILARY DUFF
Hilary Duff
Celé jméno: Hilary Erthard Duff
Profese: herečka, zpěvačka, návrhářka
Datum narození:28.9.1987
Místo narození:Huston - USA
Znamení:Váhy
Životopis:
Hilary Duff od pěti let navštěvovala balet, a tak jako ve všem, i v něm byla výborná. Po dvou letech se dostala do velmi známého tanečního klubu The Nutcracker (u nás známý jako Louskáček). Později začala hrát v reklamách a v jedenácti letech uspěla v konkurzu na film Casper a Wendy (Casper meets Wendy), který ji pomohl ke slávě a úspěchu.

Potom hrála jen maličké role - například v Chicago Hope, ale ve třinácti uspěla v konkurzu na TV seriál Lizzie McGuire. Američani si tento seriál zamilovali (a s ním samozřejmě i Hilary). V pár dílech dokonce i zpívala, a protože to nebylo vůbec špatné, rozhodla se, že bude i zpěvačka. A tak vlastně vzniklo její první CD Santa Claus Lane, později nazpívala i některé písně na soundrack k seriálu Lizzie McGuire.

To už Hilary znala celá Amerika, takže se není co divit, že ji režiséři začali obsazovat do filmů jako o závod. První se jmenoval "Agent Cody Banks". Potom skončilo natáčení seriálu Lizzie McGuire, a tak se produkce rozhodla natočit film Italské prázdniny (Lizzie McGuire Movie) čímž seriál Lizzie McGuire nadobro zpečetili.

Hilary dokonce za film získala cenu za nejlepší teenagerovskou roli roku. Potom si založila vlastní skupinu a začala se zpěvu věnovat naplno. Na konci roku 2003 jí vyšlo již druhé a více úspěšné album Metamorphosis, natáčela film dvanáct do tuctu (Cheaper by the Dozen), v dubnu 2004 vyhrála cenu za nejlepší zpěvačku roku na Kids ChoiceAwards.

Tím Hilaryna kariéra rozhodně nekončí. V červenci 2004 (v USA) byl v kinech její další film - Moderní popelka (A Cindrella Story) a v říjnu 2004 začíná točit film Hearth of Summer.Roku 2004 natáčela Hil další skvělej film jménem Nikdy to nevzdávej(Raise your voice), kde si zahrála s krásným Oliverem Jamesem (Co ta holka chce?)
Roku 2004 Hil vyšlo další skvělé album s názvem Hilary Duff...
Roku 2005 vydala dlouho očekávané album Most wanted s hity jako je I am ...Cry...
Roku 2006 vyšlo Hilary další skvělé album 4 Everev Hilary Duff
A nakonec její nové album Dignity...na které se těšila celá Amerika...samozřejmě FANOUŠCI...:-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama